Eleksan Elektrik

Diğer Hizmetlerimiz

Kalite ve Hizmet Anlayışı

Sektörün birçok zor ve önemli projesinde yer alan ve başarı ile projelerini teslim eden Eleksan Elektrik, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutup üstün kalitede hizmet sunmayı hedef edinmiştir. Hızla değişen ve gelişen teknolojiyi takip ederek en kısa sürede en doğru şekilde hizmet sunmayı amaçlamıştır.

İşletme ve Bakım

Konusunda yetkin ve uzman onlarca mühendis, tekniker ve teknisyen kadrosu ile yurt genelindeki birçok teknolojik tesisin elektrik sistemlerinin 7/24 saat işletme ve bakımlarını yapmakta, kesintisiz ve sorunsuz devrede kalmasını sağlamaktadır. Bilgisayar destekli bakım programları kullanılarak yapılan koruyucu ve kestirimci bakım faaliyetleri sayesinde arıza yapabilecek sistem parçaları önceden değiştirilerek arıza oluşumu engellenmekte ve böylelikle işletme ve bakım masrafları en aza indirgenmektedir.

Yüksek gerilim sistemleri (34,5 kV kesici / yük ayırıcı hücreleri, dağıtım sistemleri, koruma sistemleri), transformatörler ve otomatik yük altında kademe değiştirici sistemleri, alçak gerilim sistemleri, generatörler ve kontrol sistemleri, otomasyon sistemleri ( PLC ve SCADA sistemleri ) , kesintisiz güç kaynakları (UPS), elektrik motorları ve sürücü sistemleri, iç ve dış aydınlatma sistemleri, apron aydınlatma sistemleri, güvenlik sistemleri ( Kapalı devre televizyon sistemleri, kartlı geçiş, yangın algılama, merkezi anons, merkezi saat, intercom, X-Ray cihazları vb. ) , otomatik uçak park ettirme sistemleri, fabrika üretim ve montaj hatları (robotik sistemleri).

Elektrik Taahüt

Elektrik Taahhüt

Elektrik Taahhüt projeleri kapsamında hizmet veren, çok sayıda teknolojik tesisin uygulamasını başarıyla tamamlayarak, sektörünün öncüsü ve lideri olduğunu kanıtlayan Eleksan Elektrik, Türkiye’nin önde gelen projeleri THY HABOM, Ziraat Bankası Bilişim Binası, gibi yurtiçi projelerin elektrik-elektronik sistemlerin projelendirme ve uygulama sorumluluğunu başarıyla üstlenmiştir.

Ayrıca yurt içinde tüm alışveriş merkezleri farklı alanlarda yer alan iş merkezleri,sanayi tesisleri, bankalar, oteller gibi birçok büyük tesisin proje ve uygulamasını başarı ile tamamlanmıştır. Eleksan Elektrik taahhüt hizmetleri kabul görmüş taahhüt firmaları ile yaptığı iş ortaklıkları ile başarı ile sürdürmektedir.

Pano İmalatı

 • A.G. Ana Dağıtım Panoları
 • Kompanzasyon Panoları
 • Kablo ve Busbarlı Enerji Dağıtımı
 • Otomasyon Panoları
 • PLC'li Ve SCADA'lı Otomasyon Sistemleri
 • İç ve Dış Aydınlatma
 • Yıldırıma Karşı Koruma ve Topraklama Tesisatı
 • Yangın Alarm Sistemleri
 • Telefon ve Network Sistemleri
 • Güvenlik Sistemleri
 • Müzik Yayın ve Acil Anons Sistemleri
 • Bina Otomasyonu
 • Garaj ve Park Sistemleri
 • Kartlı Geçiş Sistemleri

Elektrik Taahüt

Gerilim Tesisleri

Eleksan Elektrik yurt içinde her ölçekte Orta Gerilim (OG ) ve Yüksek Gerilim (YG) tesislerinin kurulumunu başarı ile sürdürmektedir.

THY HABOM projesinde Orta Gerilim (OG) kapsamında 70 adet hücre, 31 adet kuru tip trafo ( 2000-2500 KVA ) devreye alma, 300 adet dahili xlpe kablo başlığı yapımı ile ciddi bir tesise imza atmıştır.

SCADA ve Otomasyon

Eleksan Elektrik Scada ve Otomasyon sistemlerinin projelerinin çizilmesi, panolarının üretilmesi, sahada testlerinin yapılması ve devreye alma sürecinde müşterisine kompakt bir hizmet vermektedir.

Teknolojiyi yakından takip ederek en yeni scada otomasyon ve RTU sistemleri kurulumunu sürdürmektedir.

Eleksan Elektrik yıllara dayanan uzmanlığıyla enerji sektöründe anahtar teslim sistem çözümleri sunmaktadır.

Hidroelektrik santraller, rüzgar enerji santralleri, doğal gaz kombine çevrim santralleri, termik santraller, jeotermal için SCADA Otomasyon ve RTU sistemlerindeki tecrübelerimiz ile projelerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Bir tesisin otomasyon projelerinin çizilmesi, gerekli PLC ve senkronizasyon sisteminin oluşturulması, otomasyon panolarının fabrika ortamında hazırlanması ve enerjinin üretilmesi ile sonuçlanan süreçte müşterisine hizmet vermektedir. 

Yatırımlarımızın en karlı ve verimli şekilde hayata geçirilmesinde; bilgi birikimimiz en yeni teknoloji ve ekipmanlar ile bütünleştirilmiştir.